Регистрация    Войти
Авторизация
» » Як пройде ЗНО в 2016 році. Коментар голови Центру якості освіти

Як пройде ЗНО в 2016 році. Коментар голови Центру якості освіти

Категория: Образование
Як пройде ЗНО в 2016 році. Коментар голови Центру якості освітиВипускникам шкіл, які проживають на неконтрольованих територіях Донбасу, для здачі ЗНО необхідно буде отримати атестат українського зразка.

Про це в заявив глава УЦОЯО Вадим Карандій.

З 1 лютого розпочнеться реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання, яке пройде з 5 травня по 17 червня. ЗНО буде проводитися з 12 предметів. Тестування з української мови є обов'язковим, в якості другого обов'язкового предмета випускники шкіл можуть обрати або математику, або історію України.

Детальніше про хід ЗНО в 2016 році в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

Як буде проходити реєстрація? Чи будуть відмінності в процесі від минулих років?

– Ні, концептуально реєстрація буде такою ж, як і в минулому році. Потрібно буде оформити реєстраційну картку за допомогою спеціального сервісу на сайті УЦОЯО. Випускники поточного року надають інформацію через керівника свого навчального закладу, випускники минулих років або випускники профтехзакладів надають інформацію індивідуально, за тією адресою, яка буде вказана при формуванні реєстраційної карти.

Чи будуть якісь пільги при здачі ЗНО для дітей, які проживають на неконтрольованих територіях?

– Для них створюються всі можливі умови, щоб за бажанням вони могли взяти участь у ЗНО. Але для цього їм потрібно обов'язково мати документ про середню освіту українського зразка, а також документи, що засвідчують особу. Для отримання документа про середню освіту випускники повинні звернутися в навчальні заклади на контрольованій території, пройти атестацію. Тільки в такому випадку випускник буде зареєстрований на ЗНО.

Чи виправдана норма з обов'язковими предметами?

– Раніше ЗНО проводилося з метою забезпечення вступної кампанії до вищих навчальних закладів. І кожному абітурієнту давалося право вибрати чотири предмети. Але починаючи з минулого року, ЗНО виконує в тому числі функцію державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти. Торік державна підсумкова атестація проводилася з української мови. Цього року вона доповнена ще двома предметами – математикою та історією України.

ЗНО в 9 класі: за якість навчання в школах ніхто не відповідає – експерт

Наприкінці 2015 року через дії ГПУ була втрачена база тестових завдань для ЗНО. Цю базу вже відновили?

– На даний момент база повністю повернута органами слідства, вона відновлена.

МОН виступало з ініціативою зобов'язати дев'ятикласників проходити ЗНО. Це виправдано?

– Ця норма передбачена тільки в проекті закону про вищу освіту. Але це тільки проект. Документ розглядався парламентським комітетом, і був відправлений на доопрацювання.

Раніше координатор освітніх програм Громадянської мережі «Опора» Ольга Стрелюк заявила, що дії Генпрокуратури відносно керівництва Центру оцінювання якості освіти виглядають спробою дискредитувати систему незалежного тестування і відвернути увагу громадськості від проблем в країні.

За її словами, щоб не допустити зриву вступної кампанії в 2016 році, фахівцям потрібно було розробляти нові тести і вишукувати кошти на нове обладнання.
Loading...
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.