Регистрация    Войти
Авторизация
» » У Національному банку України відбулася презентація пам’ятних монет “ХХІІ зимові Олімпійські ігри”

У Національному банку України відбулася презентація пам’ятних монет “ХХІІ зимові Олімпійські ігри”

Категория: Украина
У Національному банку України відбулася презентація пам’ятних монет “ХХІІ зимові Олімпійські ігри” 3 лютого 2014 року Національний банк України ввів в обіг пам’ятні монети номіналами 10 та 2 гривні “ХХІІ зимові Олімпійські ігри”, які продовжили серію “Спорт”.
Презентація монет відбулася в Музеї грошей Національного банку України за участю заступника Голови Національного банку України Віри Ричаківської, першого заступника Міністра молоді та спорту України Сергія Глущенка, керівника служби президента Національного олімпійського комітету Юрія Тамма, заступника начальника Управління нумізматичної продукції та маркетингу Національного банку України Вікторії Сузанської, а також авторів ескізів цих монет.
“Випуск монет присвячений ХХІІ зимовим Олімпійським іграм, які розпочнуться у м. Сочі 7 лютого цього року. Упевнена, що спортсмени національної збірної України мають прекрасні шанси продемонструвати світу свої досягнення та жагу до перемоги”, − зауважила заступник Голови Національного банку України Віра Ричаківська.
Як відомо, історія олімпійського руху в Україні розпочалася в 1952 році, коли наші спортсмени в складі збірної команди Радянського Союзу вперше взяли участь у XV Олімпійських іграх у Гельсінкі. З того часу Україна розвиває та зміцнює свої олімпійські позиції – наші спортсмени завоювали 620 медалей.
На XXII зимових Олімпійських іграх, участь у яких братимуть найкращі атлети з більш ніж 80 країн світу, спортивну честь нашої держави захищатимуть 43 українські олімпійці. Учасники національної збірної змагатимуться в 9 із 15 видів спорту, а саме: біатлоні (11 спортсменів), фігурному катанні (6 спортсменів), санному спорті (6 спортсменів), фристайлі (6 спортсменів), лижних гонках (8 спортсменів), гірськолижному спорті (2 спортсмени), сноубордингу (2 спортсмени), лижному двоборстві та шорт-треку (по 1 спортсмену).
“ХХІІ зимова Олімпіада – важлива подія у спортивному житті як світу, так і нашої держави. Це можливість продемонструвати результати діяльності не лише спортсменів і тренерів, а й усіх тих людей, які своєю працею наближають Україну до олімпійських перемог”, − сказала Віра Ричаківська.
Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла 925 проби, маса в чистоті – 31,1 г, категорія якості карбування − “спеціальний анциркулейтед”, тираж – 2 000 штук. Гурт монети − гладкий із заглибленими написами позначення металу та його проби.
Монету номіналом 2 гривні виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування − “спеціальний анциркулейтед”, тираж – 15 000 штук. Гурт монети − рифлений.
На аверсі монет на синьо-жовтому тлі, що символізує кольори національної олімпійської збірної України (використано тамподрук), розміщено стилізоване зображення гір, під якими на дзеркальному тлі – напис “ЗИМОВІ ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ”. На реверсі монет на дзеркальному тлі зображено на передньому плані біатлоніста та по колу спортсменів – представників зимових видів спорту.
Над створенням монет працювали художники Олександр Кузьмін та Марія Скоблікова, а також скульптори Святослав Іваненко та Володимир Дем’яненко.

Нацiональний банк України
Loading...
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.